Recuperare parolă   Nu aveţi cont? Cont nou   Cum Comand   Contact
Prima pagină » Prospecte PCFarm.ro » Advil Sinus si Raceala 200 mg/30 mg capsule moi

Index prospecte medicamente:
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Prospect - Advil Sinus si Raceala 200 mg/30 mg capsule moi

Prospect - Advil Sinus si Raceala 200 mg/30 mg capsule moi


NU comercializăm Advil Sinus si Raceala 200 mg/30 mg capsule moi!
În schimb, puteți comanda PRODUSELE COMPLEMENTARE recomandate în această pagină.
Citiți cu atenție prospectul înainte de achiziționarea produsului recomandat!


    Denumirea comercială: Advil Sinus si Raceala 200 mg/30 mg capsule moi    DCI: COMBINATII (IBUPROFENUM+PSEUDOEFEDRINUM)


  Produs complementar recomandat


40.65lei
Vezi detalii

Advil Sinus si Raceala contine doua substante active, ibuprofen si pseudoefedrina.
Advil Sinus si Raceala 200 mg/30 mg capsule moi
Ibuprofen /Clorhidrat de pseudoefedrina

Ce gasiti in acest prospect
1. Ce este Advil Sinus si Raceala si pentru ce se utilizeaza
2. Ce trebuie sa stiti inainte sa luati Advil Sinus si Raceala
3. Cum sa luati Advil Sinus si Raceala
4. Reactii adverse posibile
5. Cum se pastreaza Advil Sinus si Raceala
6. Continutul ambalajului si alte informatii

1. Ce este Advil Sinus si Raceala si pentru ce se utilizeaza
Ce este Advil Sinus si Raceala
Advil Sinus si Raceala contine doua substante active, ibuprofen si pseudoefedrina.
• Ibuprofenul apartine unui grup de medicamente numite „medicamente antiinflamatoare
nesteroidiene” (AINS). Acestea ajuta la ameliorarea durerii si scaderea temperaturii crescute
(febra).
• Pseudoefedrina apartine unui grup de medicamente numite „vasoconstrictoare”. Acestea ajuta la
eliberarea cailor nazale si amelioreaza congestia nazala.
Pentru ce se utilizeaza Advil Sinus si Raceala
Advil Sinus si Raceala se utilizeaza la adulti si adolescenti cu varsta de 12 ani si peste pentru
tratamentul simptomatic al racelii comune si gripei, incluzand dureri de cap, temperatura crescuta
(febra), gat inflamat, dureri, obstructie nazala.
Utilizati acest medicament numai daca aveti obstructie nazala si simptomele enumerate mai sus, cum
sunt dureri de cap si temperatura ridicata. Nu utilizati medicamentul daca aveti numai unul dintre
simptomele enumerate mai sus.

2. Ce trebuie sa stiti inainte sa luati Advil Sinus si Raceala
Nu luati Advil Sinus si Raceala daca:
• sunteti alergic la ibuprofen sau pseudoefedrina sau la oricare dintre celelalte componente ale
acestui medicament enumerate la pct. 6 sau daca ati avut in trecut o reactie alergica la un
medicament similar, cum este acidul acetilsalicilic sau alt AINS. Semnele unei reactii alergice
includ eruptie trecatoare pe piele, urticarie, mancarimi, dificultati in respiratie, senzatie de
constrictie in piept, umflarea gurii, fetei, buzelor sau limbii
• ati avut oricand in trecut probleme cu stomacul dupa ce ati luat Advil Sinus si Raceala, ibuprofen,
acid acetilsalicilic sau alte AINS, de exemplu ulcere stomacale, sangerare sau o perforatie la
nivelul stomacului
• aveti in prezent ulcer stomacal sau sangerare stomacala sau alte semne de sangerare
• aveti probleme grave cu ficatul sau rinichii
• sunteti gravida sau alaptati
• aveti varsta sub 12 ani
• aveti probleme grave cu inima, inclusiv:
- insuficienta cardiaca grava
- tensiune arteriala foarte ridicata
- boala cardiaca grava
- angina
• ati avut vreodata un atac cerebral
• luati:
- alte medicamente care contin AINS pentru ameliorarea durerii, cum sunt ibuprofenul sau mai
mult de 75 mg de acid acetilsalicilic in fiecare zi
- alte medicamente pentru desfundarea cailor nazale, administrate fie pe cale orala (pe gura),
fie pe cale nazala (prin nas), cum sunt pseudoefedrina, fenilpropanolamina, fenilefrina sau
efedrina
- medicamente pentru tratarea depresiei, numite inhibitori neselectivi de monoaminoxidaza
(IMAO), cum este iproniazid, sau daca le-ati luat in ultimele 14 zile
- alte medicamente pentru tratarea depresiei, numite antidepresive triciclice, cum este
amitriptilina
• daca aveti diabet, probleme cu glanda tiroida sau o tumora suprarenala (numita feocromocitom)
• aveti glaucom (presiune crescuta in interiorul ochiului)
• aveti dificultati de eliminare a urinei din cauza problemelor cu prostata sau din alte cauze.
Nu luati Advil Sinus si Raceala daca oricare dintre cele mentionate mai sus sunt valabile in cazul
dumneavoastra. Daca nu sunteti sigur, adresati-va medicului dumneavoastra sau farmacistului inainte
sa luati Advil Sinus si Raceala.
Atentionari si precautii
Inainte sa luati Advil Sinus si Raceala, adresati-va medicului dumneavoastra sau farmacistului daca:
• fumati, aveti colesterol crescut, tensiune arteriala mare sau diabet, deoarece exista riscul sa aveti
un infarct miocardic sau un atac cerebral (vezi „Infarct miocardic si atac cerebral” mai jos pentru
mai multe informatii)
• aveti astm bronsic, deoarece exista riscul sa aveti o criza de astm bronsic
• aveti probleme cu ficatul, rinichii sau inima
• aveti probleme cu prostata
• aveti probleme de sangerare
• daca ati avut oricand in trecut probleme cu stomacul, de exemplu ulcere stomacale, sangerare la
nivelul stomacului, colita ulcerativa sau boala Crohn
• daca aveti lupus eritematos sistemic (LES), boala care afecteaza sistemul imunitar si cauzeaza
dureri articulare, modificari la nivelul pielii si alte probleme.
Daca oricare dintre cele mentionate mai sus sunt valabile in cazul dumneavoastra sau daca nu sunteti
sigur, adresati-va medicului dumneavoastra sau farmacistului inainte sa luati Advil Sinus si Raceala.
Infarct miocardic si atac cerebral
Medicamentele ca Advil Sinus si Raceala pot fi asociate unui risc usor crescut de infarct miocardic sau
atac cerebral. Riscul este mai ridicat daca medicamentul este luat in doza mare sau timp indelungat.
Este important sa nu depasiti doza recomandata sau sa depasiti durata tratamentului cu Advil Sinus si
Raceala. Pentru mai multe informatii privind doza recomandata de Advil Sinus si Raceala, vezi pct. 3.
Fiti atent la reactiile adverse
Advil Sinus si Raceala poate cauza anumite reactii adverse care trebuie sa va determine sa opriti
imediat tratamentul si sa va adresati unui medic. Vezi „Opriti imediat tratamentul cu Advil Sinus si
Raceala si spuneti medicului dumneavoastra sau farmacistului daca observati oricare dintre
urmatoarele reactii adverse” de la inceputul pct. 4 pentru mai multe informatii.
Varstnici
Daca sunteti in varsta si luati Advil Sinus si Raceala, este mai probabil sa aveti reactii adverse, de
exemplu sangerare sau perforatie la nivelul stomacului (semnele pot include durere stomacala si arsuri
la stomac). Acestea va pot pune viata in pericol. Vezi „Reactii adverse la care sa fiti atent la inceputul
tratamentului” de la pct. 4 pentru mai multe informatii.
Copii si adolescenti
Nu administrati Advil Sinus si Raceala copiilor cu varsta sub 12 ani.
Inainte sa luati Advil Sinus si Raceala, adresati-va medicului dumneavoastra sau farmacistului daca
aveti varsta cuprinsa intre 12 si 17 ani si nu ati baut lichide sau sunteti deshidratat din cauza diareei sau
varsaturilor. Riscul de aparitie a problemelor la rinichi asociate tratamentului cu Advil Sinus si
Raceala este mai mare atunci cand sunteti deshidratat.
Interventii chirurgicale
Spuneti medicului dumneavoastra ca luati Advil Sinus si Raceala daca aveti nevoie de administrarea
unui anestezic inainte de o interventie sau procedura chirurgicala. Medicul dumneavoastra va va
solicita sa opriti tratamentul cu Advil Sinus si Raceala cu cateva zile inainte de administrarea
anestezicului.
De asemenea, este necesar sa-i spuneti anestezistului (medicul care va administreaza anestezicul)
faptul ca ati luat Advil Sinus si Raceala.
Advil Sinus si Raceala impreuna cu alte medicamente
Spuneti medicului dumneavoastra sau farmacistului daca luati, ati luat recent sau s-ar putea sa luati
orice alte medicamente. Printre acestea se numara si medicamentele eliberate fara prescriptie medicala
si medicamentele pe baza de plante.
Nu luati Advil Sinus si Raceala daca folositi oricare dintre urmatoarele medicamente:
• alte medicamente care contin AINS pentru ameliorarea durerii, cum este ibuprofen sau mai mult
de 75 mg de acid acetilsalicilic in fiecare zi
• alte medicamente pentru desfundarea cailor nazale, administrate fie pe cale orala (pe gura), fie pe
cale nazala (prin nas), cum sunt pseudoefedrina, fenilpropanolamina, fenilefrina sau efedrina
• medicamente pentru tratarea depresiei, numite inhibitori neselectivi de monoaminoxidaza
(IMAO), de exemplu iproniazid, sau daca le-ati luat in ultimele 14 zile
• alte medicamente pentru tratarea depresiei, numite antidepresive triciclice precum amitriptilina.
Nu luati Advil Sinus si Raceala daca oricare dintre cele mentionate mai sus sunt valabile in cazul
dumneavoastra. Daca nu sunteti sigur, inainte sa luati Advil Sinus si Raceala, adresati-va medicului
dumneavoastra sau farmacistului.
Inainte sa luati Advil Sinus si Raceala, adresati-va medicului dumneavoastra sau farmacistului
daca folositi oricare dintre urmatoarele medicamente:
• medicamente pentru tratarea depresiei numite inhibitori reversibili de monoaminoxidaza A
(IMAO-A) si inhibitori selectivi ai recaptarii serotoninei (ISRS), cum este fluoxetin
• linezolid
• bromocriptina, pergolida, lisurida, cabergolina, ergotamina sau dihidroergotamina
• anticoagulante cu administrare orala, cum sunt warfarina si alte medicamente utilizate pentru
subtierea sangelui, cum este acidul acetilsalicilic in doza mica (75 mg sau mai putin pe zi),
clopidogrel sau ticlopinida; administrarea concomitenta cu Advil Sinus si Raceala poate conduce
la sangerare la nivelul stomacului
• heparina utilizata pentru tratarea sau prevenirea cheagurilor de sange
• litiu utilizat pentru tratarea problemelor de dispozitie grave
• metotrexat
• medicamente utilizate pentru tratarea tensiunii arteriale mari, cum sunt inhibitori ECA (ramipril),
beta-blocante (atenolol), antagonisti ai receptorilor angiotensinei II (losartan) sau comprimate
care elimina apa (diuretice)
• digoxina sau chinidina folosite pentru tratarea problemelor de inima
• ciclosporina sau tacrolim folosite dupa un transplant
• diuretice care economisesc potasiul, cum este amilorid sau spironolactona
• fenitoina utilizata pentru tratarea epilepsiei
• probenecid si sulfinpirazona utilizate pentru tratarea gutei
• zidovudina utilizata pentru tratarea HIV
• sulfoniluree, cum sunt gliclazid sau glimepirida utilizate pentru tratarea diabetului
• antibiotice chinolonice, cum este ciprofloxacina
• ginkgo biloba
• antiacide
• mifepristona folosita pentru intreruperea sarcinii
• corticosteroizi (un tip de medicamente antiinflamatoare), cum este hidrocortizonul
• aminoglicozide, cum este gentamicina sau amikacina
• furazolidon, un medicament antibacterian
• guanetidina, reserpina si metildopa.
Daca oricare dintre cele mentionate mai sus sunt valabile in cazul dumneavoastra sau daca nu sunteti
sigur, adresati-va medicului dumneavoastra sau farmacistului inainte sa luati Advil Sinus si Raceala.
Advil Sinus si Raceala impreuna cu alcool etilic
Nu consumati alcool etilic in timpul tratamentului cu Advil Sinus si Raceala.
Sarcina si alaptarea
• Nu luati Advil Sinus si Raceala daca sunteti gravida sau alaptati.
• In cazul in care credeti ca ati putea fi gravida sau daca intentionati sa ramaneti gravida, adresativa
medicului dumneavoastra sau farmacistului pentru recomandari inainte de a lua acest
medicament.
Fertilitatea
Ibuprofenul poate afecta capacitatea femeilor de a ramane gravide. Acest efect este reversibil dupa
oprirea tratamentului cu ibuprofen.
Este putin probabil ca ibuprofenul, utilizat din cand in cand, sa va afecteze sansele de a ramane
gravida. Adresati-va medicului dumneavoastra inainte de a lua acest medicament daca in trecut ati avut
dificultati in a ramane gravida.
Atleti
Pseudoefedrina poate determina rezultate pozitive la testele antidoping. Nu luati Advil Sinus si
Raceala daca acest lucru va poate afecta.
Conducerea vehiculelor si folosirea utilajelor
Dupa administrarea de Advil Sinus si Raceala este posibil sa va simtiti ametit, sa aveti dureri de cap
neobisnuite sau probleme cu vederea ori auzul, inclusiv sa vedeti sau sa auziti lucruri care nu exista
(halucinatii). Daca se intampla acest lucru, nu conduceti vehicule, nu mergeti pe bicicleta si nu folositi
scule sau utilaje.
Advil Sinus si Raceala contine sorbitol (E 420), lecitina din soia si potasiu
Advil Sinus si Raceala contine sorbitol (E 420), (un tip de glucida). Daca medicul dumneavoastra v-a
informat ca nu tolerati sau nu puteti digera anumite categorii de glucide, adresati-va medicului
dumneavoastra inainte de a lua acest medicament.
Advil Sinus si Raceala contine lecitina din soia. Daca sunteti alergic la alune sau soia, nu utilizati acest
medicament.
Advil Sinus si Raceala contine potasiu 0,41 mmol per capsula. Acest fapt trebuie luat in considerare
de pacientii cu functie renala redusa sau de pacientii care urmeaza o dieta cu aport de potasiu controlat.

3. Cum sa luati Advil Sinus si Raceala
Luati intotdeauna acest medicament exact asa cum este descris in acest prospect sau asa cum v-a spus
medicul dumneavoastra sau farmacistul. Discutati cu medicul dumneavoastra sau cu farmacistul daca
nu sunteti sigur.
Cat sa luati
• Doza recomandata este 1 capsula la fiecare 4 pana la 6 ore.
• Daca simptomele sunt mai grave, puteti lua 2 capsule in acelasi timp.
• Nu luati mai mult de 6 capsule in 24 de ore.
Luarea medicamentului
Capsulele se inghit intregi, cu un pahar mare de apa.
Cat timp sa luati acest medicament
Nu luati acest medicament mai mult de 5 zile.
• Acest medicament este destinat utilizarii de scurta durata. Luati cea mai mica doza pentru cel mai
scurt timp necesar pentru tratarea simptomelor.
• Adresati-va medicului daca nu va simtiti mai bine sau daca va simtiti mai rau sau daca apar
simptome noi. Medicul va va spune daca este sigur sa continuati tratamentul cu acest
medicament.
Daca luati Advil Sinus si Raceala mai mult decat trebuie
Daca luati Advil Sinus si Raceala mai mult decat trebuie, adresati-va unui medic sau mergeti la spital
imediat, deoarece puteti avea nevoie de asistenta medicala. Luati ambalajul medicamentului cu
dumneavoastra.
Nu continuati tratamentul cu Advil Sinus si Raceala daca ati luat accidental mai mult decat trebuie
(supradozaj).
Daca uitati sa luati Advil Sinus si Raceala
• Nu luati o doza dubla pentru a compensa doza uitata.
Daca aveti orice intrebari suplimentare cu privire la acest medicament, adresati-va medicului
dumneavoastra sau farmacistului.

4. Reactii adverse posibile
Ca toate medicamentele, Advil Sinus si Raceala poate provoca reactii adverse, cu toate ca nu apar la
toate persoanele. Riscul de aparitie a reactiilor adverse poate fi diminuat prin administrarea celei mai
reduse doze pentru cea mai scurta perioada de timp necesara pentru tratarea simptomelor.
Urmatoarele reactii adverse pot aparea la administrarea acestui medicament:
Opriti imediat tratamentul cu Advil Sinus si Raceala si spuneti medicului dumneavoastra sau
farmacistului daca observati oricare dintre urmatoarele reactii adverse:
Frecvente: pot afecta pana la 1 persoana din 10
• senzatie de rau (greata)
• sangerarea la nivelul stomacului sau intestinului, semnele includ varsaturi cu sange, scaun cu
sange sau scaune de culoare neagra.
Mai putin frecvente: pot afecta pana la 1 persoana din 100
• dureri de cap severe sau mai suparatoare decat de obicei.
Foarte rare: pot afecta pana la 1 persoana din 10000
• infarct miocardic
• batai rapide ale inimii sau palpitatii
• reactie alergica la Advil Sinus si Raceala, semnele includ eruptie trecatoare pe piele, urticarie,
mancarimi, dificultati in respiratie, senzatie de constrictie in piept, umflarea gurii, fetei, buzelor
sau limbii
• leziuni cu basici la nivelul pielii sau membranelor mucoase, cum sunt in interiorul gurii,
semnele includ senzatie de arsura, inrosire, basici si ulcere.
Cu frecventa necunoscuta: nu se stie cat de des apar
• atac cerebral
• probleme comportamentale cum sunt senzatia de excitare, agitatie, incordare, neliniste sau
nervozitate.
Opriti imediat tratamentul cu Advil Sinus si Raceala si spuneti medicului dumneavoastra sau
farmacistului daca observati oricare dintre reactiile adverse mentionate mai sus.
Alte reactii adverse
Spuneti medicului dumneavoastra sau farmacistului daca manifestati oricare dintre urmatoarele reactii
adverse:
Frecvente: pot afecta pana la 1 persoana din 10
• indigestie, durere de stomac, stare de rau (varsaturi), diaree, constipatie, flatulenta.
Mai putin frecvente: pot afecta pana la 1 persoana din 100
• ulcer stomacal
• insomnie
• somnolenta sau oboseala
• ameteala sau irascibilitate
• probleme cu vederea
• dureri de cap care nu dispar
• eruptii la nivelul pielii, de exemplu eruptie trecatoare pe piele sau mancarime
• inflamatie la nivelul stomacului sau intestinului, agravarea bolii intestinale inflamatorii existente
• hipersensibilitate, cum sunt respiratie suieratoare si dificultati la respiratie in cazul pacientilor
care au avut in trecut astm bronsic sau boala alergica.
Rare: pot afecta pana la 1 persoana din 1000
• probleme cu rinichii
• tarait in urechi (tinitus).
Foarte rare: pot afecta pana la 1 persoana din 10000
• depresie
• insuficienta cardiaca
• insuficienta renala
• tensiune arteriala mare
• gura iritata sau inflamata
• pancreas inflamat (pancreatita)
• ingustarea intestinului (strictura intestinala)
• meningita aseptica, agravarea inflamatiilor provocate de infectii
• probleme cu celulele sanguine – ati putea fi predispus la vanatai sau infectii
• probleme cu ficatul, inclusiv functie neobisnuita a ficatului, hepatita sau icter (ingalbenirea pielii
sau ochilor).
Cu frecventa necunoscuta: nu se stie cat de des apar
• durere in piept
• gura uscata, senzatie de sete
• spasm neobisnuit, convulsii
• senzatie de invartire (vertij)
• valori scazute ale hematrocritului, si hemoglobina scazuta
• vederea sau auzirea unor lucruri care nu exista (halucinatii)
• eruptie trecatoare pe piele, decolorare rosie sau violeta a pielii, retentie de lichide (edem)
• eliminarea mai putin frecventa a urinei, sange sau proteine in urina (evidentiate in analizele de
laborator).
Spuneti medicului dumneavoastra sau farmacistului daca manifestati oricare dintre reactiile adverse
enumerate mai sus.
Raportarea reactiilor adverse
Daca manifestati orice reactii adverse, adresati-va medicului dumneavoastra sau farmacistului. Acestea
includ orice reactii adverse nementionate in acest prospect.
De asemenea, puteti raporta reactiile adverse direct prin intermediul sistemului national de raportare,
asa cum este mentionat in Anexa V. Raportand reactiile adverse, puteti contribui la furnizarea de
informatii suplimentare privind siguranta acestui medicament.

5. Cum se pastreaza Advil Sinus si Raceala
• Nu lasati acest medicament la vederea si indemana copiilor.
• Nu utilizati acest medicament dupa data de expirare inscrisa pe cutie si pe ambalajul blisterului
dupa EXP. Data de expirare se refera la ultima zi a lunii respective.
• A se pastra la temperaturi sub 30°C.
• Nu aruncati niciun medicament pe calea apei sau a reziduurilor menajere. Intrebati farmacistul
cum sa aruncati medicamentele pe care nu le mai folositi. Aceste masuri vor ajuta la protejarea
mediului.

6. Continutul ambalajului si alte informatii
Ce contine Advil Sinus si Raceala
• Substantele active sunt ibuprofen 200 mg si clorhidrat de pseudoefedrina 30 mg
• Celelalte componente sunt:
Continut lichid:
Hidroxid de potasiu
Macrogol 600
Apa purificata
Capsula gelatinoasa:
Sorbitol lichid, partial deshidratat (E 420) (apa purificata, sorbitan, D-sorbitol)
Gelatina
Cerneala neagra de inscriptionare (alcool SDA 35A, hidroxid de amoniu 28%, alcool izopropilic, apa
purificata, macrogol 400, acetoftalat de polivinil, propilenglicol, oxid negru de fer (E172)
Trigliceride cu lant mediu, azot, lecitina din soia in trigliceride cu lant mediu (lecitina din soia,
trigliceride cu lant mediu), solutie etanolica de Phosal.
Cum arata Advil Sinus si Raceala si continutul ambalajului
Advil Sinus si Raceala se prezinta sub forma unei capsule moi, translucide, de forma ovala. Logoul
200/30 este inscriptionat pe capsula cu cerneala neagra.
Capsulele sunt ambalate in blistere de culoare alba, opace, din PVC-PVdC, termosudate pe folie din
hartie-Al. sau blistere de culoare alba, opace, din PVC-PE-PVdC, termosudate pe folie din hartie-Al.
Blisterele sunt ambalate intr-o cutie de carton
Marimi de ambalaj: 2, 4, 8, 10, 12, 16, 20, 24
Este posibil ca nu toate marimile de ambalaj sa fie comercializate.
Detinatorul autorizatiei de punere pe piata si fabricantul
Acest medicament este autorizat in Statele Membre ale Spatiului Economic European sub urmatoarele
denumiri comerciale:
Romania Advil Sinus si Raceala 200 mg/30 mg capsule moi
Acest prospect a fost revizuit in martie 2016.


Sfatul farmacistului Sfatul farmacistului
            Produse recomandate


             Întrebări și Răspunsuri

Homeogene 9 este sigur in sarcina?
Buna ziua, sunt insarcinata in 37 de saptamani si din cauza unei raceli manifestate prin gat rosu, r ...
↳ Buna ziua! Medicamentele homeopate contin ingrediente foarte diluate, intrucat se obtin prin diluarea unor solutii de zeci, sau chiar de sute de ori. ...
Vezi tot răspunsul şi recomandările farmacistului
Flegma persistenta in urma unei raceli care tine de o luna
In urma unei raceli care ma tine deja de o luna,am ramas cu prezenta unei flegme in gat,permanenta.N ...
Rytmonorm si un antibiotic de raceala
Bună ziua. Iau Rytmonorm de 150 .. de 2 ori pe zi. Ce antibiotic pentru răceală pot l ...
↳ Buna ziua! Rytmonorm interactioneaza cu eritromicina, acest antibiotic este exclus ca tratament. Mergeti la medic pentru a va prescrie antibiotic, d ...
Vezi tot răspunsul şi recomandările farmacistului
pelinita dulce
As dori sa incerc o cura cu ceai de pelinita dulce,dar nu stiu cum si ce efecte are,si cel ami impor ...
↳ Buna ziua! Nu avem ceai de pelinita dulce sau matura raiului, sidin pacate nu am gasit in foertele furnizorilor nostri. Denumirea in limba latina a ...
Vezi tot răspunsul şi recomandările farmacistului
raceli urinare
ce este recomandat ptr dureri de burta dupa urinare si mici pierderi de sange ...
↳ Buna ziua! Puteti sa aplicati un supozitor antiinflamator (una dintre variantele: Indometacin, Diclofenac, Ketonal, Movalis) pentru calmarea durerilo ...
Vezi tot răspunsul şi recomandările farmacistului
Ce alte medicamente mai au substanta activa COMBINATII (IBUPROFENUM+PSEUDOEFEDRINUM)?
Alte medicamnete care au COMBINATII (IBUPROFENUM+PSEUDOEFEDRINUM):
- TEDOLFEN 200 mg/30 mg comprimate filmate
- Olytabs 200 mg/30 mg comprimate filmate
- MUCOGRIP 200 mg/30 mg comprimate filmate

Atentionare!

Nu trebuie să folosiţi informaţiile prezente în aceste pagini, în scopul diagnosticării sau tratării oricăror probleme de sănătate sau boală sau de înlocuire a medicamentelor, a tratamentelor prescrise de persoanalul medical autorizat.

Produse complementare recomandate
⌈≡⌋ Recomandăm:
Avocat Marius-Catalin Predut

Oferte şi Reduceri
Sfatul farmacistului

Sfatul farmcistului Piele uscata pe deget
Piele uscata pe deget

Buna seara, băiatul meu ξn vβrstă de 17 ani, ξn urma unui ti ... Buna ziua! Va recomand in prima faza sa utilizeze un lac amar pentru ...


Sfatul farmcistului Homeogene 9 este sigur in sarcina?
Homeogene 9 este sigur in sarcina?

Buna ziua, sunt insarcinata in 37 de saptamani si din cauza unei racel ... Buna ziua! Medicamentele homeopate contin ingrediente foarte diluate, ...


Sfatul farmcistului CIUPERCA PICIORULUI
CIUPERCA PICIORULUI

AM CIUPERCA LA UNGHIA PICIORULUI ESTE MAI VECHE ,AM DAT CU EXODERIL SI ... Buna ziua! Va recomand gelul Nonyx, cate o picatura de 2 ori pe zi. D ...